مونتاژ قطعات SMD

SMD مخفف Surface Mount Device که به قطعات نصب سطحی معروف هستند.این قطعات از تکنولوژی SMT که مخفف Surface Mount Technology می باشد بهره میگیرند.
یعنی اینکه پایه های قطعات از داخل برد عبور نمی کند و بر روی پدهایی که روی برد یا پشت آن وجود دارد ، قرار می گیرد

در واقع دستگاه مونتاژ برد يك نوع روبات برنامه‌پذير است كه مي‌تواند قطعات الكترونيك را از جاي مشخصي برداشته و روي برد مونتاژ نمايد. این روبات دارای چهار درجه آزادی بصورت سه حرکت خطی در راستای سه محور و یک حرکت چرخشی در راستای محور Z می‌باشد

با ورود قطعات SMD به دنیای الکترونیک مشکلات بسیاری از جمله حجم بزرگ بردهای PCB و مشکلات طراحی بر طرف گردید و با توجه به ایرادات کمتر قطعات اس ام دی ، عیب یابی و تعمیر محصولات بسیار سریع تر و آسان تر گردید.

برد هاي الکترونيکي smd يکبار مصرف هستند. هدف از مونتاژ به اين روش ، توليد بردهايي است که ارزان بوده و در صورت خرابي بدون تعمير تعويض شوند.
مونتاژ برد های مدارچاپی دو رو در فرانگر با دو روش Paste و چسب انجام می گیرد.

تراکم اجزای بالاتر در مجموعه SMD امکان کوچک سازی بیشتر مدارها و مجموعه ها را فراهم می کند و در نتیجه به کاهش هزینه ها کمک می کند.

خدمات مونتاژ SMD آبتین تک

قطعات SMD دارای سایزهای مختلفی هستند ، مثلاً قطعه های خازن ، مقاومت ، سلف ، LED و… دارای سایزهای 402 ، 603 ، 805 ، 1206 ، 1210 ، 2512 و… هستند . قطعاتی هم وجود دارند که در این دسته بندی سایزی نیستند و سایزهای مختص خودشان را دارند
خدمات مونتاژ SMD آبتین تک با استفاده از پیشرفته ترین ماشین آلات تمام اتوماتیک روز ژاپنی ارائه کننده خدمات گسترده در زمینه مونتاژ برد های SMD و مونتاژ برد های DIP در کشور مطرح می باشد.

فروش انواع دستگاه های قطعه گذار SMD , کوره SMD , پرینتر چاپ خمیر قلع و دستگاه های کنترل کیفیت تولید برد های الکترونیکی نظیر AOI, بخشی از این خدمات میباشد.

مونتاژ دستی قطعات الکترونیکی SMD

مونتاژ و دمونتاژ قطعات smd با دستگاه های صنعتی

انواع روغن لحیم مونتاژ و دمونتاژ قطعات smd
قیمت مونتاژ smd
خدمات مونتاژ برد الکترونیکی

مونتاژ قطعات الکترونیک